Історія розвитку дошкільного навчального закладу «Барвінок» Веприцької сільської ради 

Дошкільний навчальний заклад «Барвінок» є частинкою історії рідного села Веприк.

Розповідь Валентини Герасимівни Кириченко 1935 року народження, свідчить про те, що у 1945 році на території села Веприк уже існували так звані «ясла» для маленьких дітей. « Мені було вже 9 років і я ходила туди допомагати своїй тітці Ганні доглядати малюків, які після війни залишилися сиротами, вони в «яслах» і жили. На день сюди приводили своїх дітей і батьки, що працювали в колгоспі. Робота тоді була важка і зовсім не механізована. Всі люди працювали в колгоспі з раннього ранку й до пізнього вечора ». У своїх спогадах Марія Михайлівна Рішко згадує: «Довгий стіл надворі, а за ним з півсотні дітей обідають . Їли «баланду» це заварена мішанка з якоїсь муки. Після обіду спали на долівці застеленій куфайками і солдатськими шинелями. Приміщення було пристосоване, мабуть чиясь хата.

Вікна, де не було шибок, завішені ряднами. Бабусі у нас не було, тому ми з старшою на рік сестрою у «яслах» були найдовше, аж доки тато чи мама не повернуться з поля».

Минали роки... Розвивалася наша країна, а разом з нею і наше село.

На початку 70-х років колгоспне керівництво, на чолі з молодим головою колгоспу «Заповіт Ілліча» Кизем Іваном Івановичем, вирішили збудувати типове приміщення для малят дошкільного віку. Так влітку 1971 року привітно відчинив свої двері двогруповий ясла-сад, який назвали «Барвінок». 

Фото №1 Ясла - сад «Барвінок», 1973 рік. Перше свято Івана Купала

Завідуючою було призначено Рішко Марію Михайлівну. «Згадую роки праці в дитсадку, як найкращі роки свого життя» - говорить уже не молода жінка. Колеги, які працювали з нею багато років, пам'ятають її, як енергійну, чуйну людину,хорошого керівника. « В той час дітей у садочок приймали з шестимісячного віку.

Фото №2 Перший дипломований вихователь Сакал О.В., 1973 рік 

Фото №3 Дипломований вихователь Дулич Н.І. 

Першими дипломованими вихователями були Криворучко Надія Іванівна та Сакал Ольга Віталіївна. Вони власними руками, за одну зиму виготовили для своїх вихованців вишиванки, у яких потім виступали зі своїми дитячими концертами у полі (під час жнив та обжинків), на фермах ( під час обідньої перерви), у сільському клубі. Це було дійсно велике свято як для дітей, так і для дорослих.

Фото № 4 Свято Івана Купала. Старша група, 1974 рік 

Правління колгоспу так піклувалося про дітлахів села, як потрібно піклуватися всім керівникам в усі часи. Для харчування дітей було все саме найкраще: овочі, фрукти, свіже м ясо, мед, молоко. Страви готували ,на той час досвідчені кухарі, Пацюк Ганна Данилівна та Дулич Катерина Олексіївна.

Фото №5 Досвідчені кухарі Дулич К.О, Пацюк Г.Д. 

Колектив був не тільки згуртований і працьовитий, а й надзвичайно творчий». Марія Михайлівна сама писала тексти пісень, які потім виконувалися на сільській, районній і на обласній сцені. Молоді, завзяті люди своїм власним прикладом показували підростаючому поколінню, як треба шанувати людей і їх невтомну хліборобську працю.

Фото № 6 Творчий колектив ясел - садка «Барвінок», 1978 рік

Розквітав буйним цвітом рідний Веприк...

У 1985 році в нашому селі налічувалося більше 5 тисяч дворів. Багато молоді залишалося працювати в колгоспі. Розвивалось господарство, зростали й потреби.

У 1986 році 19 серпня урочисто було відкрито нове двоповерхове приміщення ясел-садка «Барвінок».

Фото № 7 Сучасне приміщення Веприцького дошкільного навчального закладу «БАРВІНОК» 

14 жовтня 1987 року на посаду завідуючої було прийнято Куцевол Катерину Іванівну. Функціонувало тоді 4 різновікові групи. 128 дітей відвідувало дитсадок щодня. «Ми довіряємо тобі саме найдорожче, що є в людей - своїх дітей, але я знаю ти впораєшся!» - сказав на правлінні

голова колгоспу Кизь Іван Іванович.

З тих пір пройшло майже 30 років .Багато змін відбулося в Україні,

в дошкільній освіті, а отже і в нашому дошкільному закладі.

11 січня 1991 року на підставі рішення загальних зборів трудівників колгоспу «Заповіт Ілліча» (Протокол №1 від 11.01.1991 року) ясла-садок «Барвінок» було передано в комунальну власність Веприцької сільської ради.

Головним завданням колективу дошкільного закладу є - зміцнення здоров 'я і збереження життя дітей. Медичне обслуговування здійснює старша медична сестра Федяй Валентина Миколаївна. Щорічно здійснюється поглиблений огляд дітей лікарями вузьких спеціальностей. Всі дані відображаються в індивідуальних картках дітей. Ми, педагоги твердо усвідомили, що дошкільний вік - найбільш відповідальний період розвитку людського організму, тому що саме в цей час закладаються основи міцного здоров»я. Ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, спортивні розваги, свята проводяться під музичний супровід, що позитивно позначається на формуванні багатьох рухових навичок, впливає на їх ритмічність, створює у дітей гарний настрій.

Багато років наш колектив працює над поглибленням знань дітей про минуле нашого народу, його традиції, звичаї, культуру, побут. В дитсадку створено міні-музей «Бабусина світлиця» . Тут знаходиться піч, розмальована півнями , скриня для одягу, ліжко з вишитими подушками, колиска, підвішена до стелі, мисник з глиняним посудом, дерев'яні столи, лави, український святковий одяг. На одній стіні зроблено виставку робіт по народознавству: вишивки, плетіння, в'язання, гаптування-все це зроблено руками працівників дитячого садка. Тут постійно проводяться ярмарки, вечорниці, українські свята, такі як: «Свято Андрія», «Щедрівки», «Колядки», «Веснянки», родинні свята, тощо.

Фото №8 Заняття з народознавства в міні-музей «БАБУСИНА СВІТЛИЦЯ»

Така робота дає можливість розвивати українське мовлення, запам'ятовувати усну народну творчість, широко використовувати її в повсякденному житті в розмовній мові, виховувати любов до рідного краю, до свого народу, бути патріотами своєї країни. В даний час колектив творчо працює над реорганізацією, поповненням експонатів.

Навчання дітей розумінню життя, виховання дитини різносторонньо розвиненою з широким кругозором, фізично здоровою і сильною, готовою до розумової праці з високим почуттям національної гордості - вміло, професійно здійснює наш творчий колектив педагогів.

В дитсадку створені всі умови для морально-етичного і естетичного виховання дошкільнят. Є просторий музичний зал. Де багато наочності , демонстраційного і роздаткового матеріалу для занять. Набір дитячих музичних інструментів для розвитку музичних здібностей обдарованих дітей.

Багато уваги приділяємо самостійній художній діяльності, гуртковій роботі. Саме тут узагальнюється весь досвід дитини, доповнюється і конкретизується пізнання і способи діяльності, які вона набула. Останнім часом у нас діють гуртки: «Маленького актора» (старша група «Калинка», керівник Іванченко В.О.), «Дивоцвіт»(старша група, керівник Рудченко Н.Д.), «Хатинка Василинки» (середня група, керівник Білоцерківець В.О.)

Педагоги щодня вводять дитину в світ рідної природи, виховують любов до неї , пізнавальний інтерес до її явищ, закладають основи екологічного виховання. Для цього в кожній групі є куточки, календарі природи, в коридорах, кабінетах багато вазонів. Територія дитсадка озеленена, упорядкована, утримується в належному стані. Педагоги організовують з дітьми екскурсії в природу, систематичні спостереження. Дослідницькі роботи, ознайомлюють дітей із сільськогосподарськими професіями, які є в нашому селі.

Дитячий садок повністю укомплектований кадрами. Всі педагоги мають спеціальну педагогічну освіту, стаж роботи, 95% педагогів працюють на одному місці в нашому садку 15 і більше років.

Успішність роботи нашого колективу залежить від ставлення кожного до своєї праці ,ставлення один до одного, отримання відчуття задоволення від власного внеску у загальну справу

Література: протоколи засідань засідань трудівників колгоспу «Заповіт Ілліча»; протоколи засідань сесій та виконкомів Веприцької сільської ради; спогади завідуючої дитячим садком Рішко Марії Михайлівни.

© 2017 Барвінок. Васюти 61, Веприк, 37362
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати